شاید شما هم یکی از کاربرانی باشید که نام هات اسپات شیلد را شنیده اید ! در این آموزش به مضرات نسخه های مختلف این فی لتر شک خواهیم پرداخت که به طور حتم به شما در برقراری امنیت بیشتر برای سیستم عامل خودتان کمک قابل توجهی خواهد کرد ! Hotspot Shield نرم افزاری کم حجم می باشد که قابل نصب بر روی سیستم عامل ویندوز , لینوکس و اسمارت فون های مختلف می باشد ! Hotspot Shield یک برنامه رایگان و تجاری است که به شما  اجازه می‌دهد از طریق سرورهای میانی HS که توسط شرکت سازنده نرم افزار کنترل می‌شود به اینترنت دسترسی پیدا کنید. اما وجود باگهای مشکوک نظیر ssl استفاده از این نرم افزار را بسیار خطرناک کرده است ! ssl کاری به جز انتقال داده های خصوصی کاربران ندارد ! پس به هنگام متصل شدن با هات اسپات شیلد باید اطلاعات محرمانه خود را به راحتی به سازندگان این نرم افزار هدیه کنید ! برای اطلاع از نحوه کارکرد این باگ می توانید به انجمن های امنیتی آشیانه یا ربل مراجعه کنید ! چه کسی سازنده هات اسپات شیلد Hotspot Shield است؟

 

 

مضرات نسخه های جدید هات اسپات شیلد Hotspot Shield 4.1.15

 

با عرض پوزش به دلیل قانون فهرست مصاديق محتوای مجرمانه در این مطلب هیچ گونه لینکی مبنی بر دانلود هات اسپات شیلد وجود ندارد فقط به مضرات نسخه های جدید هات اسپات شیلد اشاره شده است / عذر خواهی ما را پذیرا باشید .

 

این نرم افزار توسط AnchorFree  ساخته شده است که در اوایل سال 2005 معرفی شد ! سازندگان این نرم افزار معتقد بوده اند که افراد باید روی اینترنت کنترل اطلاعات خود را در دست داشته باشند و با این برنامه تلاش کرده حوزه خصوصی آدم‌ها در اینترنت را حفظ کند. ولی این نرم افزار هم مانند بسیار از برنامه های فیلتر شک دستخوش سرویس های جاسوسی آمریکا و… قرار گرفت. لازم به ذکر است که این سرورهای این موسسه در سراسر دنیا پراکنده و به 175 کشور دنیا سرویس می دهند !

 

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا این نرم افزار رایگان است ؟!!!

مدل تجاری این شرکت بر مبنای فروش تبلیغات بنا شده. پس کاربران هات اسپات شیلد با هربار اجرای برنامه یا واردن شدن به یک دامین جدید، تبلیغات که در بسیاری از مواقع مزاحم و باعث بهم ریختن و اجرانشدن صحیح کدهای جاوا هستند را شاهد خواهند بود. در واقع این تبلیغات هستند که پول راه‌اندازی و نگهداری سرورهایی که به کاربران (شما) اجازه می‌دهد از فی لتر عبور کنید را می‌دهند ! اما این واقعیت , یک سوی ماجراست و سوی دیگر جمع آوری کاربران بیشتر و در نتیجه دست یابی هرچه بیشتر به اطلاعات محرمانه کاربران در دنیای وب می باشد !!!

 

استفاده از هات اسپات شیلد به چه قیمتی ؟!!!

امروزه بسیاری از کاربران برای عبور از فی لترینگ از فیلترشکن های متفاوت و متنوع استفاده می کنند ! و بسیاری از کاربران اینترنت با این تفکر که با استفاده از این نرم افزار ها از سد فیلترینگ عبور میکنند بسیار خوشحال می شوند در حالی که به راحتی دریچه خروج اطلاعات خصوصی و محرمانه را به سوی دنیای وب بازکرده تا افرادی ناشناس به راحتی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند و علاوه بر این خطر بایستی کاربران پذیرای آسیب های جدی همانند ایجاد حفره های امنیتی , خراب شدن فایل های سیستم عامل و .. اشاره کرد

منبع : رد مستر